Kurs dyrektor finansowy

Prowadzący kurs

Wojciech Kopcik – biegły rewident, partner w MDDP Finanse i Księgowość. W latach 1996-2004 pracował w biurze Ernst & Young w dziale audytu na stanowisku menedżera a przez ostatnie dwa lata pełnił funkcję Dyrektora ds. Finansów i Księgowości w Grupie Polpharma. Posiada bogate doświadczenie z zakresu finansów i księgowości oraz w kierowaniu zespołami przygotowującymi projekty due diligence, audyty, projekty dotyczące usprawnień funkcji księgowych oraz systemów wewnętrznych. W 1996 roku ukończył studia podyplomowe z zakresu rachunkowości i finansów na Krakowskiej Akademii Ekonomicznej. Posiada również kwalifikacje ACCA (Association of Chartered Certified Accountants). Jest doświadczonym praktykiem, z kilkunastoletnim stażem w optymalizacji procesów biznesowych, zarządzaniu projektami, prowadził szkolenia otwarte dla spółek z wielu branż, jak również doradzał i szkolił wewnętrznie przedstawicieli grupy Accor, ORBIS Grupa Hotelowa.  

Marek Zduńczyk
– doświadczony wykładowca, praktyk, absolwent programu MBA European University. Specjalizuje się w zastosowaniach Excela w modelowaniu finansowym i zarządzaniem przedsiębiorstwem. Autor szeregu szkoleń z dziedziny wykorzystania arkusza kalkulacyjnego Excel w analizach finansowych przedsiębiorstw oraz projektów inwestycyjnych (w tym „VISUAL BASIC w finansach”, „Excel w praktyce finansowej”, „Analiza projektów inwestycyjnych w Excelu”). Autor aplikacji zawierającej moduły budżetowania i zarządzania płynnością finansową przedsiębiorstwa. Czołowy prelegent na szkoleniach otwartych i zamkniętych, współpracujący z Akademią Biznesu MDDP. Na co dzień zajmuje się przygotowaniem biznes planów i modeli analitycznych dla banków, podczas którego dokonywana jest analiza i dostosowywanie modelu do wymogów systemu oceny banku. Stały współpracownik z analitykami i dyrekcją oddziałów PKO Bank Polski SA w zakresie projektów inwestycyjnych (bezpośrednia współpraca w zakresie modelu finansowego), jak również z innymi firmami reprezentującymi różnorodne branże.

Marcin Górski – adwokat, ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji w Warszawie oraz aplikację adwokacką w Okręgowej Izbie Adwokackiej w Warszawie. Specjalizuje się w problematyce prawa podatkowego, a w szczególności w problematyce podatku dochodowego od osób prawnych. Przez szereg lat zajmował się doradztwem podatkowym w firmie Arthur Andersen, autor wielu publikacji i artykułów z zakresu podatku dochodowego od osób prawnych oraz prawa gospodarczego. Doświadczony wykładowca na szkoleniach otwartych i zamkniętych. Jest autorem licznych programów szkoleniowych, prowadzi zajęcia dla podmiotów o zróżnicowanej strukturze działalności gospodarczej, w tym na rzecz spółek z branży budowlanej, farmaceutycznej, medialnej, transportowej, wodociągowej oraz sektora finansowego. Obecnie prowadzi własną kancelarię

Dariusz Kosiorek – menedżer i konsultant z 13 letnim doświadczeniem trenerskim. Absolwent socjologii UJ. Ukończył program MBA w WSPiZ im. L. Koźmińskiego. Członek Stowarzyszenia SPMP z ukończonym kursem przygotowania do zarządzania projektami wg metodyki PMI (na licencji szwajcarskiej firmy STS Sauter Training & Simulation SA). Był konsultantem i trenerem w firmie doradczej Ernst & Young, gdzie zajmował się m.in. analizami  i badaniami rynku, opracowywaniem planów i strategii marketingowych, strategii wejścia na rynek oraz realizacją projektów opartych na unijnych programach pomocowych. Specjalizuje się w szkoleniach z zakresu doskonalenia umiejętności menedżerskich, budowania efektywnych zespołów pracowniczych, sprzedaży i zarządzania sprzedażą, negocjacji handlowych oraz innych, w szczególności związanych z rozwojem kompetencji osobistych. Ekspert ds. metodologii oraz autor publikacji poświęconych Opracowaniu i Upowszechnieniu Krajowych Standardów Kwalifikacji Zawodowych.

Agnieszka Lisak - radca prawny, ekspert w dziedzinie prawa gospodarczego. Od 2004 roku zajmuje się obsługą podmiotów gospodarczych w ramach prowadzonej przez siebie kancelarii prawnej. Przedmiotem jej specjalizacji jest szeroko rozumiane prawo gospodarcze - umowy w obrocie gospodarczym, prawo spółek, windykacja wierzytelności. W latach 2005 – 2006 zajmowała stanowisko Doradcy Ministra Sprawiedliwości. Była wiceprzewodniczącą rady nadzorczej Elektrowni Stalowa Wola S.A. Od 6 lat zajmuje się prowadzeniem szkoleń z zakresu prawa gospodarczego, w tym z windykacji wierzytelności (na podstawie autorskiego programu).